KONKURS studencki - „Pejzaż - co widzę?”

Opublikowano 13 czerwca 2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na realizację projektu w Galerii A19, Marymont – metro dla sztuki. Konkurs skierowany jest do studentów i studentek, doktorantek i doktorantów wyższych szkół artystycznych i wydziałów artystycznych uniwersytetów.

Zwycięską pracę zaprezentujemy pod koniec 2022 roku w Galerii A19 (na stacji metra Marymont w Warszawie). Na zgłoszenia czekamy do 14 października 2022r.

Przedmiotem konkursu jest realizacja ścienna na antresoli stacji metra Marymont w Warszawie, o wymiarach 35,87x3,36 m. Realizacja ma charakter wydruku cyfrowego. Do konkursu dopuszczone zostaną wszystkie propozycje, które wykonane zostały w technikach dwuwymiarowych: fotografia, malarstwo, rysunek, techniki komputerowe, graficzne, kolaże, techniki mieszane etc. Konkurs przeznaczony jest dla aktualnych studentów/studentek i doktorantek/doktorantów uczelni artystycznych oraz wydziałów artystycznych uniwersytetów i innych szkół wyższych. Parametry ściany Galerii A19 pozwalają na szerokie spojrzenie. Dają możliwość ukazania pejzażu jako „ogromu” przestrzeni, która nie jest jedynie dającym wytchnienie pejzażem-widokiem, ale widzialnym polem, w którym występują postacie, obiekty, elementy i znaczenia. Oddziałując na siebie tworzą one różnego rodzaju napięcia i sensy. Pejzaż bywa sceną, na której odbywa się spektakl. Bywa także środowiskiem, w którym dostrzec można „prawdziwe życie”. Pejzaż naturalny i jego odmiany, pejzaż miejski, widok z okna, pejzaż wojenny, wirtualny – taki, który nawiązuje do gatunku ustanowionego przez malarstwo, lub taki, który całkowicie z tą tradycją zrywa. Pomocne może być wyobrażenie sobie postaci przechadzającej się po stacji metra i oglądającej pejzaż z różnych miejsc. Skala ściany w stosunku do skali człowieka stanowi tu okazję do nawiązania niezwykłej interakcji między obrazem a patrzącym/ą. Przemieszczanie się w tego rodzaju przestrzeni publicznej i jednoczesne patrzenie/oglądanie może być momentem niemożliwej w innych warunkach refleksji.

dr hab. Maciej Duchowski

prowadzący Pracownię Sztuki w Przestrzeni na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie

Regulamin oraz potrzebne dokumenty:

regulamin

oświadczenie_uczestniczki_uczestnika