Ćwiczenia: Rytm, Akcenty, Metafora-asamblaż/obiekt
Studentki i studenci:
Ieva Aleksandrovič, Joanna Bocheńska, Angelika Czerwińska, Anna Dąbrowska, Karol Gniazdowski, Paulina Kitlas, Paweł Kopaczewski, Karol Kowalczyk, Michelle Liebich, Agata Murawiec, Julita Nastańska, Jeremi Nowiński, Florentyna Ostrowska, Aleksandra Pawelec, Karolina Pidkova, Marta Piotrowska, Maja Salamończyk, Paulina Snopek, Grzegorz Sochacki, Julia Śmiarowska, Karol Wanat, Damian Wawrzusiszyn, Inga Wójcik, Alicja Zwierzchoniewska, Agnieszka Żądło
Prezentujemy wybrane ćwiczenia Rytm, Akcenty, Metafora-asamblaż/obiekt wykonane przez studentki i studentów II Roku w semestrze zimowym w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych. Trzeci semestr „Struktur”, w obecnym układzie, ma dwa ćwiczenia malarskie i jedno przestrzenne. W Rytmie poruszamy zagadnienie „muzyczności” powtarzających się form i barw w obrazie. W Akcentach studenci uczą się budowania hierarchii w kompozycjach na co zwrócić uwagę widza. Istotnym założeniem obu ćwiczeń jest budowa cyklu sześciu prac o spójnych środkach wyrazu. Cykl jest jak gdyby autorską wystawą w miniaturze. Na koniec semestru studentki i studenci przechodzą do pracy przestrzennej. Tworzą asamblaże albo obiekty i poprzez takie działanie proponują własną Metaforę, do oczytania przez odbiorców.
W dydaktyce prowadzonej w Pracowni chodzi nam o uniwersalne zagadnienia kompozycyjne (rytm, akcenty), które wyrażą się w indywidualnej interpretacji. A także o relacje pomiędzy płaszczyzną a przestrzenią.
Mamy nadzieję, że te zamierzenia programowe da się zauważyć w wystawie „Elementy Budowy Obrazu”, do której oglądania zapraszamy.
dr hab. Jan Mioduszewski, prof. ASP
Ćwiczenia zrealizowane pod opieką: dr hab. Jan Mioduszewski, prof. ASP; mgr Monika Kopczewska; dr Grzegorz Kozera
Co, gdzie, kiedy
ELEMENTY BUDOWY OBRAZU II
Ćwiczenia: Rytm, Akcenty, Metafora-asamblaż/obiekt
Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
04 - 25 kwietnia 2023 r.
Otwarcie wystawy: wtorek 04 kwietnia, godz. 14.00
Identyfikacja wizualna: Karol Gniazdowski